1 Δεκεμβρίου 2020 αρχείο

Βράβευση μαθήτριας του 23ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμαριάς

Με χαρά πληροφορηθήκαμε τη μεγάλη επιτυχία της μαθητριάς μας του Ε2 του σχολείου μας Μαίρη Μπουρνάζου στον διαγωνισμό  Never  Such  Innocence με ελληνικό τίτλο «Η Ελλάδα Θυμάται» (Greece Remembers) με αφορμή την 75η επέτειο από τη λήξη του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου (8 Μαΐου 2020: Ημέρα Νίκης στην Ευρώπη). Η Μαίρη Μπουρνάζου διακρίθηκε στην κατηγορία Bonus Strand “75” (Ποίηση 9-11) καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση με το ποίημα της Tears of War.”

Συγχαρητήρια στη μαθήτριά μας και στην οικογένειά της!

Πολλά  συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές/τριες  μας των  Ε΄ και  Στ΄  τάξεων που έλαβαν μέρος, τους εκπαιδευτικούς κ. Όλγα Βασιλειάδου, κ. Αναστασία Φωτεινοπούλου και κ. Μαρία Βλαχάκη που ανέλαβαν την πρωτοβουλία, κινητοποίησαν και ενέπνευσαν τους μαθητές στα μαθήματα των Αγγλικών και της Ιστορίας.

Ο διαγωνισμός 2019/2020 είχε 4,000 συμμετοχές από 44 χώρες!  Όλες οι συμμετοχές θα λάβουν μία εξατομικευμένη βεβαίωση συμμετοχής και πάλι συγχαίρουμε τους μικρούς μας καλλιτέχνες για τη συμμετοχή τους αλλά και τη σημαντική διάκριση της Μαίρης Μπουρνάζου!

Η ανακοίνωση των ονόματων που βραβεύτηκαν.

Το ποίημα της μαθητριάς μας

Μια παρουσίαση της συμμετοχής του σχολείου μας στο διαγωνισμό (με ήχο αν το μεταφορτώσετε)

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Μεταφόρτωση [13.67 MB]

Η παρουσίαση-συνέντευξη των νικητών (η μαθήτριά μας ξεκινά περίπου στο 32ο λεπτό)